субота, 16. јун 2012.

Sezona 1966/67

U prvenstvenoj 1966/67 godini “Istok-63” takmici se u kvalitetnoj opstinskoj ligi od 10 klubova, i te godine zauzima prvo mesto da bi se u narednoj sezoni takmicio u Fudbalskom podsavezu Svetozarevo.

Ovo je ustvari i bila najbolja fudbalska godina “Istoka”. Sa vec tri-cetri godine iskustva uz uigranu ekipu sa dobrim golmanom Gajic Radosavom “Istok-63“ nije lako gubio utakmice. Ono sto je izgubio a to su bile samo dve to je zato sto nije igrao kompletan. Hronicari su zapisali dogadjaje sa svih ovih utakmica, ali zbog vremena i prostora nismo u mogucnosti da vam sve to preslikamo, sto naravno ostajemo u obavezi da citaocima u narednom izdanju sve to prenesemo. Ovom prilikom dacemo samo rezultate:

9. “Istok-63” – “Heroj” 3:0 (parforfe)
Na kraju ovog dela “Istok” je zauzeo II mesto sa istim brojem bodova kao i “Mladost” Rasevica.

Upravni odbor “Istoka” izabran na godisnjoj skupstini 29.1.1967 godine je u sastavu: Miletic Dragoslav – predsednik, Miletic Milutin – blagajnik i clanovi Dinic Krstivoje i Djokic Zarko.

8. “Istok-63” – “Jedinstvo” 4:1 (2:0)
Odlucujucu utakmicu za ulazak u Podsavez “Istok” je odigrao sa “Borcem” iz Bosnjana. Sastav tima izgledao je ovako: Gajic R. Dinic D. Filipovic Lj. Stanojlovic J. Bogdanovic R. Gajic B. Golubovic B. Stankov M. Miletic M. Filipovic D. i Veljkovic S. (List Fudbal).

Igraci “Borca” sa mnogobrojnom publikom sa zapreznim kolima, automobilima, transparentima, zastavama, dosli su uvereni da izbore pobedu nebi li se u narednoj sezoni takmicili u Podsavezu. Medjutim “Istok” podpomognut svojom publikom zaigrao je veoma dobro da se igraci “Borca” nisu mogli prepoznati na terenu. Ubrzo je nas tim preko Filipovic Dragoslava poveo sa 2:0. Kad je obezbedjeno, cinilo se visoko vocstvo igraci “Borca” uspeli su da smanje rezultat na 2:1. U nastavku igre, nas golman umesto da intervenise rukom ucinio je to nespretno nogom i bilo je to 2:2. U nastavku utakmice rasplamsala se prava borba da bi nas tim preko Stankov Milosa efektnim pogotkom postavio konacni rezultat utakmice od 3:2. Vrata “Istoka” bila su za Podsavez otvorena.